آشنايي کامل با خواص و خصوصيات قهوه مکزيکقهوه مکزيک يکي از قهوه هاي شناخته شده دنيا است که جايگاه خوبي در ليست قهوه هاي پرطرفدار دنيا به دست آورده و کشور مکزيک نيز به عنوان يکي از توليد کنندگان اصلي قهوه با توليد 234 هزار تن قهوه در سال موفق به کسب رتبه نهم (پس از کشور اوگاندا و قبل از گواتمالا) شده است.


تاريخچه قهوه مکزيکدانه هاي قهوه اولين بار در اواخر قرن هجدهم وارد مکزيک شده است. کشت و برداشت قهوه در اين کشور از ايالت وراکروز آغاز و در اواخر قرن نوزدهم به ايالت جنوبي چياپاس راه پيدا کرده است. سال 1954 ميلادي و با افزايش قيمت قهوه در بازار بين المللي، قهوه مکزيکي به دليل قيمت کمتر آن مورد توجه بيشتر قرار گرفته و صادرات آن افزايش پيدا کرد به طوري که طي دهه هاي 70 و 80 ميلادي قهوه نقش مهمي در اقتصاد اين کشور ايفا کرده و به منبع اصلي درآمد بيش از دو ميليون نفر در مکزيک تبديل شده بود.


حدود 75 درصد کشاورزان قهوه روي زمين هاي با مساحت کمتر از 2 هکتار کار مي کردند و 30 درصد محصول قهوه سالانه در اين مزارع و مابقي در مزارع بزرگ تر کشت و برداشت مي شد. تا اوايل دهه 80 ميلادي توليد قهوه در 12 ايالت مختلف مکزيک گسترش يافت و در سال 1985 کشاورزان مکزيکي حدود 4.9 ميليون کيسه 60 کيلوگرمي قهوه توليد کردند.


در اوايل دهه 90 ايالت چياپاس به عنوان مهم ترين ناحيه کشت قهوه در مکزيک شناخته شد که حدود 45 درصد محصول سالانه اين کشور را به خود اختصاص داده بود. قهوه مکزيک از ابتدا تاکنون بيشتر در نواحي مرکزي جنوبي تا جنوبي کشت و برداشت مي شده و قسمت عمده آن را قهوه عربيکا تشکيل مي دهد. جالب است بدانيد کشاورزي تنها 5 درصد توليدات ناخالص اين کشور را برعهده دارد و با اين وجود مکزيک به نهمين کشور بزرگ توليد کننده قهوه در دنيا تبديل شده است.  خريد قهوه


مشخصات کلي قهوه مکزيک
نوع: عربيکا
اسيديته: ملايم
عطر: قوي
طعم: آجيلي و گاهي شکلاتي
درصد برشته شدن: مديوم تا دارک رست
کافئين: نسبتا بالا
طعم قهوه مکزيک
قهوه مکزيک بادي و اسيديته ملايم داشته و به طعم آجيلي و شکلاتي آن شناخته شده است. بهترين قهوه هاي مکزيک بادي لطيف با ته مزه اسيدي و خشک دلپذير است.


لازم به ذکر است قهوه تازه آسياب شده (ترجيحا برشته شده تازه) به واضح شدن طعم قهوه کمک مي کند، بنابراين افرادي که به قهوه تازه مکزيک دسترسي دارند بهتر است قهوه را به صورت تازه و آسياب نشده تهيه کرده و خودشان آن را آسياب و برشته کنند.


طلاعات بيشتر:


روست قهوه چيست


چگونه قهوه را در خانه نگهداري کنيم


ساير محصولات مرتبط فروشگاه قهوه


خريد هات چاکلت


قهوه ترک  | خريد قهوه ترک


قهوه فوري |   خريد قهوه فوري


کپسول قهوه |خريد کپسول قهوه


قهوه اسپرسو  |   خريد قهوه اسپرسو


قهوه روبوستا | خريد قهوه روبوستا


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


کد معرف 7030 بختگان فایل احـ ـسـ ـاس...!!!!!!؟؟؟؟؟؟ کسب درآمد اینترنتی نگاه به زیبایی فروشگاه آنلاین برنج پیشرو صنعت سبلان Elizabeth