تفاوت انواع قهوه در چيست


قهوه ها  داراي انواع متفاوت از نظر دم کردن و نوع دانه و نوع فراوري ومي باشند که در اين مطلب ما به انواع قهوه از نظر روش دم کردن خواهيم پرداخت:


انواع قهوه ها 


1.قهوه ترک (Turkich coffee)


قهوه ترک بسيار نرم آسياب مي شود (کاملا” پودر) و به وسيله قهوه جوشهاي معمولي روي  شعله گاز آماده مي شود و داراي کف روي فنجان و مقداري لرد در ته فنجان مي باشد.


قهوه ترک چگونه تهيه مي شود ؟


طرز تهيه قهوه ترک در کشورها و مناطق مختلف با کمي تفاوت انجام ميگيرد ولي بطور کلي ؛ براي درست کردن قهوه ترک ، قهوه آسياب شده داخل يک ظرف کوچک مخصوص که جازوه ( جَذوه يا cezve ) و همچنين ايبريک Ibrik  ناميده مي شود ، به همراه آب به جوش مي آيد .


اين قهوه در ايران ، ترکيه ، بلغارستان ؛ روماني , اسلواني ؛ مجارستان ؛ قهوه ترک ناميده مي شود . اين سبک دم کردن قهوه براي اولين بار از يمن آمده است ؛ جايي که يک حاکم عثماني در قرن 16 در يمن مستقر بود و عاشق اين قهوه شد و آن را به سلطان سليمان پادشاه معرفي کرد و از آن پس در استانبول و ترکيه محبوبيت بسيار يافت و سپس به ساير نقاط جهان راه يافت2 .قهوه فرانسه يا قهوه ي filter coffee


قهوه فرانسه بر خلاف قهوه ترک زبر تر آسياب مي شود و با دستگاه قهوه ساز و يا فرانسه ساز (فرنچ پرس) دم مي شود  به صورتي که قهوه  در داخل کاغذي(در دستگاه هاي برقي) و توري (در فرنچ پرس ها)


مانده و فقط عصاره قهوه به وسيله آب گرم خارج شده و در مخزن دستگاه جمع مي گردد ، قهوه فرانسه مانند چاي رقيق و فاقد کف و لرد ته فنجان است و معمولا در ليوان معمولي سرو مي گردد.


در کل يکي از آسان ترين روش هاي دم کردن انواع قهوه را مي توان قهوه فرانسه نام برد .  خريد قهوه


3 .قهوه اسپرسو espressoقهوه اسپرسو نرم تر از فرانسه و زير تر از ترک آسياب مي شود و با دستگاه مخصوص اسپرسو دم مي شود به صورتي که آب با فشار زياد از قهوه عبور داده مي شود و عصاره قهوه  به طور کامل خارج مي گردد ، اسپرسو  در فنجان کوچکتر از قهوه ترک سرو مي شود و


کف نازک و روشني روي آن مي بندد (اگر دستگاه خوب و قهوه مناسب استفاده گردد) و فاقد لرد است.


4.قهوه هاي دمي Pour over


امروزه با پيشرفت صنعت قهوه و تبديل آن به يکي از پر سود ترين تجارت ها روش هاي مختلف دم کردن نيز در دنيا باب شده . يکي از روش هاي بسيار محبوب اين روز ها دم آوري قهوه بصورت قطره اي و ي مي باشد که با استفاده از قهوه ساز هاي خاصي همچون سايفون , کمکس و V60مي باشد. در اين نوع دم آوري معمولا آسياب قهوه درشت تر و تقريبا هم اندازه با آسياب فرانسه مي باشد. در اين نوع دم آوري معمولا يک قهوه صاف بدون لرد(ته نشين ) و معمولا فاقد کف را خواهيد داشت.


اطلاعات بيشتر:


آسياب قهوه ترک


شيوه دم‌آوري قهوه با موکاپات


ساير محصولات مرتبط فروشگاه قهوه


خريد هات چاکلت


قهوه ترک  | خريد قهوه ترک


قهوه فوري |   خريد قهوه فوري


کپسول قهوه |خريد کپسول قهوه


قهوه اسپرسو  |   خريد قهوه اسپرسو


قهوه روبوستا | خريد قهوه روبوستا


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


رمان و کتاب های معروف ایران و جهان Test inchlplug سوز عشق طراحي و اجراي دکوراسيون داخلي وليعصر یک مشت نامه کتابخانه عمومی زکریای رازی Parris Animfa